KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17431011
nr 1743 1011
Hjalmar Falk
(1856-1938), Sverige
Signerad, daterad 1911, Motiv från Riddarholmen från Slussen. Akvarell, bildmått: 18x33 cm, yttermått inklusive ram: 47x61
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 24 november 2025
kl 18:05:38
24/11 17:59:24
- Klassiska
24 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Hjalmar Falk
Läs mer om Hjalmar Falk